Gdzie kupić

Kiedy 7 lat temu przeszłam na dietę bezglutenową zmierzyłam się z dużym problemem związanym z zaopatrywaniem się w potrzebne półprodukty. W tym czasie sklepy internetowe nie były tak popularne, a w mieście liczącym 70 000 mieszkańców nikt nie słyszał o miejscu ze zdrową żywnością. Nie przyszło mi mieszkać we Włoszech, Finlandii czy Warszawie, tylko tutaj, na północy pięknej Polski. Poprzeczkę postawiłam sobie tym wyżej, że uparłam się, że produkty, które będę używać mają być względnie zdrowe. Ta koncepcja wydała się jednak mi się wtedy nierealna i musiała poczekać aż z dietą rzeczywiście się oswoję. Przy okazji wypadów do większych miast niemal napadałam z rodzicami na bezglutenowe regały, wynosząc ze sklepów pokaźnych rozmiarów zakupy, których nie mieliśmy gdzie magazynować.

Z biegiem czasu, kiedy i Stowarzyszenie zaczęło się rozwijać, temat diety co jakiś czas wspinał się na medialny szczyt a i społeczeństwo powoli przestawało się dziwić na jej zagadnienie. Sklepów zaczęło przybywać. W zakładce Gdzie kupić zapisuję adresy rozmaitych sklepów, które warto odwiedzić.

Friendly Food Shop

Kupując we Friendly Food nie trzeba zastanawiać się czy produkt jest bezglutenowy. Sklep oferuje ponad tysiąc artykułów oznaczonych jako przyjazne osobom na diecie. Fani żywności bez ulepszaczy mogą sięgnąć po mąkę, strączki i kasze z licencją. Znajdziecie też szeroki wybór gotowego pieczywa i przeróżne rodzaje makaronów. Czekają dobra regionalne i cała gama przypraw bez śladowych ilości oraz kakao czy karob. Dla fanów produktów z wyższej półki, sklep proponuje kilka wariantów wypiekanego na miejscu chleba gryczanego i owsianego oraz pasztety i ciasteczka. Czeka asortyment od producentów z Polski i Europy. Do zamówień dołączane są słodkie niespodzianki :)

 

logo-sklep2

VitaNatura.pl

Produkty Vita Natura odznaczają się na naszym rynku nie tylko wysoką jakością, ale i konkurencyjną ceną. Producent oferuje szeroką gamę ziaren naturalnie bezglutenowych, bakalii, orzechów, pestek, a także dobrego gatunku soli, oleju czy naturalnie słodkich syropów. Choć my, bezglutenowi nie możemy sięgnąć po cały asortyment Vita Natura, polecam wybrać kasze czy strączki które w warunkach domowych sami zmielimy na mąkę. Strona producenta jest dodatkowo skorelowana ze sklepem internetowym poszerzonym o ofertę innych firm oraz blogiem Alergia Pokarmowa, na którym znajdziecie rozmaite przepisy i informacje dotyczące naszej diety oraz uzyskacie darmową poradę dietetyka.

228425v2-max-250x250

MyKitchen.pl
Miejsce dla fanów gadżetów kulinarnych. To sklep, w którym znajdziesz akcesoria znanych marek od najdokładniejszych miarek kuchennych i pięknych papilotek na muffiny, przez ostre jak brzytwa noże i eleganckie patery do serwowania, do zestawów prezentowych i bonów upominkowych dla bliskich. Przejrzysta strona ułatwia wyszukiwanie pożądanych produktów, a obsługa sklepu z entuzjazmem odpowie na każde pytanie. Pozostawienie adresu e-mail w rubryce Newsletter umożliwia zakupy z 5% rabatem.

logo

Weronika Madejska

"W życiu tak już często bywa, że… najpiękniejsze prezenty od losu dostajemy opakowane w problem".

Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej

Spotkajmy się na Instagramie

Blog roku 2011

Blog roku 2011