Wesołych Świąt

23 grudnia 2015 , In: Boże Narodzenie, inne
1

… zwykliśmy mawiać we wszystkich językach do sąsiadów, wychodząc od kosmetyczki albo ze sklepu, do którego i tak zajrzymy jeszcze kilkakrotnie w poszukiwaniu garstki grzybów albo pietruszki na wywar.

Na drodze próżno szukać choć płatka śniegu czy zwisającego z dachu sopla lodu. Nie brakuje za to tandetnej komercji, głośnych reklam, piosenek o mikołaju i czerwonym nosie byle tylko przekrzyczeć wszystko i wszystkich.

Gdzie podziała się prawda, oczekiwanie, świąteczne rytuały i zapach wypastowanej podłogi?

Dzień przed Wigilią idziemy ostatni raz pożegnać naszego kolegę, rówieśnika, marzyciela, po prostu Super Chłopaka. To niewiarygodnie odpowiedni czas na refleksję, na łzy, na przystanek w szalonym wyścigu.

W tym szczególnym okresie życzę Wam tylko szczerych uśmiechów i spojrzeń, spokoju serca, wyrozumiałości dla drugiego człowieka, chłonięcia zapachu jodły i prawdziwego barszczu, mało stresów przy świątecznych przygotowaniach i celebrowania wszystkiego tego czego nikt nie jest w stanie nam sprzedać.

785A3864

W grudniowym zatrzymaniu zawsze pomaga mi muzyka Zbigniewa Preisnera.

Z racji przygotowań naszej prywatnej wieczerzy, moja obecność na blogu będzie już mocno ograniczona. Mimo wszystko postaram się odpowiadać na pozostawione pytania.

Do napisania,

W.

  • Klaudia
  • 23 grudnia 2015
  Odpowiedz

  Tobie również Weroniko, spokoju serce i szczęśliwego dnia wśród najbliższych Ci osób. Na jutrzejszym stole dzięki Tobie zagości nieziemskie marchewkowe, vege pasztet oraz lebkuchen. :)

  • ann
  • 25 grudnia 2015
  Odpowiedz

  Piotr Preisnera…. doskonały.. i też pojawia mi się zazwyczaj w grudniu.. od lat

Dodaj komentarz

Weronika Madejska

"W życiu tak już często bywa, że… najpiękniejsze prezenty od losu dostajemy opakowane w problem".

Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej

Spotkajmy się na Instagramie

Blog roku 2011

Blog roku 2011