Więcej o Free

27 lipca 2013 , In: inne, podróże i recenzje
0

Pisałam już, że ostatnio nieco czasu zajmuje mi współpraca z Free Delikatesami. Przewinęłam się już przez masę sklepów internetowych, które owszem pojawiają się z dużym rozmachem, ale nie rozwijają i w ciągu wcale nie długiego czasu po cichu znikają, a szkoda.

Podczas otwartej dyskusji na jednej z lekcji biologii jednogłośnie stwierdziliśmy, że żywność modyfikowana genetycznie nie jest dobrym rozwiązaniem. Sporo, choć wciąż niedostatecznie mówi się o prądzie eko w każdym wymiarze. Może wraz z projektem segregacji śmieci, miesiącami świeżej marchewki i lokalnych plonów warto przyjrzeć się temu co wkładamy nie tylko do ust ale i koszyka.

Świadomy wybór to bardzo wiele.

Free Delikatesy oferują certyfikowaną żywność wolną od GMO, ale także naturalne kosmetyki czy środki czystości, które warto stosować.

Zapraszam serdecznie!

A Wy gdzie robicie zakupy? Czy w Waszych miastach są stacjonarne sklepy godne polecenia?

  • Weronika
  • 27 lipca 2013
  Odpowiedz

  Ja zazwyczaj robię zakupy w sklepie ,,Piotr i Paweł” – tam mogę dostać świeże warzywa i owoce, również trafiają się tam produkty bez glutenu. Kupuje tam mleko sojowe i ryżowe , ponieważ nie toleruje laktozy;) A produkty bezglutenowe m.in. chleb, makarony zamawiam przez internet w sklepach bezgluten i balviten 😉

   • Natalia
   • 27 lipca 2013
   Odpowiedz

   Ja podobnie. W moim P&P można znaleźć słodycze, makarony i pieczywo Schar (był też przez chwilę chleb Bezgluten, ale szybko zniknął – nikt nie kupował 😉 Jeśli w Twoim sklepie chcesz, by czegoś było więcej – porozmawiaj z jego kierownikiem, a nóż widelec pomysł się sprawdzi, sklep na tym zyska i tym samym Ty będziesz mieć zaopatrzenie pod ręką 😉

  • Anna
  • 27 lipca 2013
  Odpowiedz

  O, znam ten sklep! Kupuję w nim od czasu, gdy u córki zdiagnozowano celiakię. Teraz wlaściwie zaopatrujemy się w nim rodzinnie :) Lubię ich za wybór produktów (różnorodnych!) i naprawdę fajne podejście do ekologii. Polecam dostawy świeżych owoców i warzyw we wtorki :)

 1. Również najczęściej robię zakupy w Piotrze i Pawle, a w Lidlu mają pyszny bezglutenowy makaron :)

  • Odpowiedz

   W Lidlu makaron?? Koniecznie, proszę, podaj nazwę. Mam 2 Lidly przy osiedlu, ale w żadnym nie mają makaronu BG.

   • Odpowiedz

    Dołączam się do pytania. Właśnie wróciłam z Lidla i choć już od kogoś słyszałam, że mają tam makaron bezglutenowy, nie mam pojęcia, który to..

     • Natalia
     • 14 sierpnia 2013
     Odpowiedz

     Znalazłam. Był w miejscu „niemakaronowym”, a mianowicie na stoisku różności przy lodach, na przeciwko galaretek, budyniów itp. (nie wiem, czy każdy lidl ma taki układ, czy tylko mój 😉 Jest w brązowo-pomarańczowym opakowaniu. Jak wpiszesz do wyszukiwarki grafik w google „makaron bezglutenowy lidl” to wyskoczą zdjęcia.

 2. Odpowiedz

  Moje odkrycie tego miesiąca wrazliwesmaki.pl Praktycznie tylko rzeczy ze znakiem kłosa i niedostępne gdzie indziej. Zakupy dostałam na drugi dzień.

Dodaj komentarz

Weronika Madejska

"W życiu tak już często bywa, że… najpiękniejsze prezenty od losu dostajemy opakowane w problem".

Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej

Oferta świąteczna

Premiera mojej drugiej książki już 13 lutego

Subskrypcja

Chcesz być powiadamiany o wpisach na moim blogu? Podaj imię i adres email :)
Przenigdy, nikomu i pod żadnym pozorem, nie udostępniam personaliów osób zapisujących się na moje listy adresowe.

Powered by WPNewsman

Blog roku 2011

Blog roku 2011