Było sobie Stowarzyszenie…

24 maj 2015 , In: podróże i recenzje
0

Po podróży i długim odsypianiu czas przywołać garść wspomnień z dwóch dni największej imprezy bezglutenowej w tej części Europy. Ostatni wpis z tak bogatą relacją zdjęciową popełniłam niespełna rok temu po wizycie w Londynie. Tym razem wszystko co opisuję wydarzyło się w  stolicy Polski, za sprawą osób, które połączyła wspólna misja.

7 lat temu o diecie bezglutenowej wiedział tylko ten, kto z ust lekarza usłyszał diagnozę. Dokładnie 7 lat temu Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej otrzymało status organizacji pożytku publicznego i wszystko się zaczęło. To historia godna spisania, ludzie godni największego szacunku i temat godzien rozpowszechniania. Dzisiaj są to tysiące osób, które cierpienie w związku z niedoskonałością organizmu przekuły we wspólny sukces, na wielką skalę.

22 i 23 maja odbyły się III targi Gluten Free Expo oraz X już Międzynarodowy Dzień Celiakii. W hotelu Gromada na warszawskim Okęciu miały miejsce wykłady, wywiady, wystąpienia, pokazy kulinarne, prezentacje, konkursy i nieskończone degustacje. Wraz z wydawnictwem, rodzicami i przyjaciółmi wybraliśmy się promować moją debiutancką książkę „Bez glutenu. Bez wyrzeczeń”. Tytuł ten zdecydowanie odzwierciedla to co oglądaliśmy przez kilkanaście godzin spędzonych na targach.

_DSC3425_Snapseed_DSC3526_Snapseed

_DSC3561_Snapseed

Rozmowy z Czytelnikami były dla mnie niezwykle cenne. Przez cztery lata nie dowiedziałam się o Waszych potrzebach tak wiele jak przez te dwa dni.

_DSC3451_Snapseed

_DSC3343_Snapseed

_DSC3386_Snapseed

_DSC3307_Snapseed_DSC3669_Snapseed

_DSC3673_Snapseed

_DSC3542_Snapseed

_DSC3668_Snapseed

_DSC3538_Snapseed

_DSC3346_Snapseed

_DSC3708_Snapseed

_DSC3530_Snapseed

_DSC3675_Snapseed

_DSC3537_Snapseed

_DSC3678_Snapseed

_DSC3654_Snapseed

_DSC3651_Snapseed

_DSC3656_Snapseed

_DSC3533_Snapseed

_DSC3672_Snapseed

_DSC3577_Snapseed

takie

_DSC3634_Snapseed

_DSC3645_Snapseed

 

Stowarzyszeniu udało się zaprosić światowej sławy amerykańskiego lekarza Williama Davisa, autora bestsellerowego tytułu „Dieta bez pszenicy” oraz innych. To bardzo ciepły i uśmiechnięty człowiek, który chętnie odpowie na każde trudne pytanie.

_DSC3720_Snapseed

_DSC3768_Snapseed

 

Na bezglutenowej kolacji poznałam wiele cudownych osób. Dziewczyny śmiały się, że rękawica została rzucona. Chodzi oczywiście o kilka nowych wyzwań, które wzięłam sobie do serca. Melduję, że rękawica przyjęta, a motywacja jest ogromna!

_DSC3660_Snapseed

a tutaj zdjęcie rodzinne- to ci, którym zawdzięczam najwięcej ♥

_DSC3742_Snapseed

moje dziewczyny po dwóch dniach Expo czuły się tak…

_DSC3773_Snapseed

… ale przyznają, że warto było, a tak pozytywnie zakręconych ludzi się nie spodziewały. Jestem im niesamowicie wdzięczna za obecność i wsparcie ♥

Tutaj wymieniam dodatkowo Kasię i Bernarda (który nie lubi się fotografować)! Bez Was to nie to samo!

_DSC3784_Snapseed

wystawcy nie jest dane wiele spróbować i kupić, ale to co złapałam w ostatniej chwili na pewno będę testować.

Dziękuję Wszystkim za wszystko ♥

  1. Było przecudnie, również dla nas odwiedzających :)

  2. Gratulacje! Od samego początku trzymałam za Ciebie kciuki! 😉 Zdjęcia z relacji wyglądają smakowicie. 😀 Co teraz planujesz? Kolejną książkę? 😀

  3. ale mnie ucieszyły Twoje zdjęcia z EXPO dzięki, miałam być ale ….

Dodaj komentarz

Weronika Madejska

"W życiu tak już często bywa, że… najpiękniejsze prezenty od losu dostajemy opakowane w problem".

Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej

Spotkajmy się na Instagramie

[instagram-feed]

Blog roku 2011

Blog roku 2011