Szejk czekoladowo- bananowy na lato

0

Te wakacje są wymarzone, spokojne i ogromnie relaksujące. Odhaczam zadania wykonane i zapisuję kolejne. Jest czas na książki, filmy, troskę o własne ciało i nowe wyzwania o których wspomnę kiedy ich realizacja będzie już na stabilnej drodze. Posiłki jemy wyłącznie na tarasie, w przyjemnym cieniu wsłuchując się w szum lasu przypominający do złudzenia ocean. Wydaje się, że lipiec mógłby trwać wiecznie.

Lubię spotykać się w popularnych barach kawowych ale zauważyłam, że o ile większość baristów przygotowuje niezłą kawę na mleku sojowym, roślinne koktajle stają się mdłe i niewyraźne dlatego wolę zmiksować kilka składników na własnego szejka, któremu nie mogę nic zarzucić. Propozycja na dzisiaj jest czekoladowo- bananowa, mocno schłodzona, gęsta i pyszna.

2 szklanki

Szejk czekoladowo- bananowy

składniki:

– 300 ml mleka (użyłam sojowego)

– 1 dojrzały banan

– 6 kostek gorzkiej czekolady

– 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (opcjonalnie)

– lód

wykonanie:

Wszystkie składniki zmiksuj blenderem o wysokiej mocy.

Podaj szybko bo koktajle z bananem szybko gęstnieją.

Smacznego!

_DSC6267_Snapseed5Dużo mówi się o mleku sojowym, rzeczywiście niektóre kartony nie powinny dostawać się na sklepowe półki. Ja od dłuższego czasu używam Provamel, które w składzie ma wyłącznie soję niemodyfikowaną i wodę. Robię większy zapas w internecie i używam na przemian z ryżowym czy migdałowym.

mlekozakupisz we Free Delikatesach

freelogo

  1. Idealnie. Wpis pojawił się właśnie jak mam przed nosem na stole dojrzałe banany. Jutro na podwieczorek, podam je dokładnie w tym wydaniu. Nie ma to jak idealnie smaczne wyczucie czasu. Dziękuję :)

  2. Słomka śliczna! A z bananem chyba wszystko smakuje c:

Dodaj komentarz

Weronika Madejska

"W życiu tak już często bywa, że… najpiękniejsze prezenty od losu dostajemy opakowane w problem".

Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej

Spotkajmy się na Instagramie

[instagram-feed]

Blog roku 2011

Blog roku 2011